Print

1

تست

Print

شکوه شکوفه‌ها در مزارع نیشکر کشت و صنعت میرزا کوچک خان

به گزارش روابط عمومی شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان پیش از ظهر چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۲ جشن شکرانه نیشکر همزمان با شروع فصل برداشت این محصول استراتژیک در استان خوزستان در شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان برگزار شد .
این مراسم با حضور دکتر آل‌کثیر معاون بهره‌برداری کشاورزی و تولیدات غیر نیشکری توسعه نیشکر، مهندس موسوی مدیرعامل، معاونین کشاورزی و صنعت و جمعی از مدیران، روسا ، کارشناسان ، تکنیسین ها و پرسنل فعال در بخش‌های کشاورزی و صنعت در مزرعه ۴۱۵ چپ از مزارع تولید دوم کشاورزی شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان برگزار شد.
در ابتدای این مراسم پس از تلاوت آیات کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی ایران ، نیایش "حمدالشاکرین" توسط حجت‌الاسلام و المسلمین بحرانی فرمانده پایگاه بسیج و نائب رئیس شورای فرهنگی شرکت قرائت شد .
 در ادامه مراسم ، مهندس موسوی ضمن تشکر از تلاشهای نیروهای فعال در بخش‌های مختلف تولید گفت : با توجه به شرایط اقلیمی و بارش‌های مطلوب پیش بینی می‌شود برداشت امسال با افزایش چشمگیری روبرو گردد .
او در ادامه افزود : سطح زیرکشت مزارع نیشکر قابل برداشت در شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان بیش از ۹۵۰۰هکتار بوده که از این سطح بیش از ۸۰۰ هزارتن نیشکر برداشت و به کارخانه جهت تولید شکر خام ارسال میشود بنابراین با یک برنامه ریزی دقیق و ارتباط هوشمندانه و موثر بین تمامی بخش‌های تولید ، میتوان امیدوار بود که میزان تولید شکر خام در سالجاری به بیش از ۸۰ هزارتن نیز برسد .
مدت زمان برداشت نیشکر بسته به بارندگی و شرایط آب و هوا و رطوبت خاک به مدت ٩٠ روز (تا اواخر اسفند و اوایل فروردین ) ادامه خواهد داشت .

 

 

Print

برگزاری نمایشگاه عرضه نوشت افزار ، کتاب ومحصولات فرهنگی

    برگزاری نمایشگاه عرضه نوشت افزار ، کتاب ومحصولات فرهنگی

شرکت کشت وصنعت میرزا کوچک خان در آستانه بازگشایی مدارس و جهت رفاه حال کارکنان و خانواده های آنان نمایشگاهی جهت عرضه نوشت افزار ، کتاب ومحصولات فرهنگی با تخفیفات مناسب از تاریخ 93/6/25 لغایت 93/7/3 در محل شرکت برگزار نمود که این اقدام مورد استقبال خوب کارکنان این شرکت قرار گرفت.