چهارشنبه, 26 تیر 1398 ساعت 11:50

فراهم آوردن زمینه برداشت ۸۵۰ هزار تن نیشکر و تولید ۸۵ هزار تن شکر در سال تولیدی پیش رو / اقدامات گسترده ای برای بازگشت به جایگاه اصلی در تولید شکر در حال انجام است

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

مدیرعامل کشت و صنعت میرزا کوچک خان:

فراهم آوردن زمینه برداشت ۸۵۰ هزار تن نیشکر و تولید ۸۵ هزار تن شکر در سال تولیدی پیش رو / اقدامات گسترده ای برای بازگشت به جایگاه اصلی در تولید شکر در حال انجام است .

مدیرعامل کشت و صنعت میرزا کوچک خان از کاهش ۵۸ درصدی تولید شکر در سال زراعی جاری خبر داد.

به گزارش نیشکرنیوز، ستار شکیبا با اشاره به این مطلب گفت: شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان در سال ۹۶ رکورد تولید یکصد هزار تن شکر را به دست آورد که این رکورد حاصل تلاش های شبانه روزی پرسنل و برنامه ریزی دقیق در عرصه کشاورزی و صنعت بود.

وی با اشاره به کاهش تولید شکر در سال گذشته افزود: در سال زراعی ۹۷ وقوع خشکسالی و کاهش شدید آورد رودخانه کارون مشکلات و موانع متعددی را ایجاد کرد که موجب کاهش تولید و افت ۵۸ درصدی تولید شکر شد.

مدیرعامل کشت و صنعت میرزا کوچک خان ادامه داد: وقوع خشکسالی در تابستان سال ۹۷، کمبود آب کارون، کاهش شدید سهمیه آب مورد نیاز نیشکر، قطع سهمیه برداشت آب و همچنین قطع مکرر برق موجب از کار افتادن ایستگاه های پمپاژ و اختلال در آبیاری شد.

ستار شکیبا افزود: با توجه به موقعیت این شرکت و قرار داشتن در پایین دست رودخانه کارون در حدفاصل خرمشهر، خشکسالی سال گذشته مشکلات فراوانی را ایجاد کرد و تنش های آبی متعددی را در منطقه رقم زد که در نهایت در مقطعی باعث از کار افتادن ایستگاه های اصلی پمپاژ شرکت شد و به علت عدم تامین حقابه، رشد و داشت مزارع نیشکر را به مخاطره انداخت.

مدیرعامل کشت و صنعت میرزا کوچک خان با اشاره به تمهیدات این شرکت برای مقابله با بحران آب در سال گذشته ، گفت: برای مقابله با بحران آب و گذر از خشکسالی، تمهیدات و برنامه ریزی های متعددی برای کاهش مصرف آب انجام شد و در نهایت با تدابیر اتخاذ شده و علی رغم شرایط بحرانی ۴۵۰ هزار تن نیشکر برداشت و در نهایت ۴۲ هزار تن شکر در این شرکت تولید شد.

وی ادامه داد: در سال گذشته همه تلاش مان بر این بود تا ریشه نیشکر در سطح ۱۰ هزار هکتار به منظور عبور از بحران خشکسالی حفظ شود و آسیبی نبیند. همچنین در فروردین ماه امسال با ایثار و همت پرسنل مزارع، تاسیسات و کارخانه در برابر سیل حفظ شد.

مدیرعامل کشت و صنعت میرزا کوچک خان در پایان گفت: در سال جاری با برنامه ریزی های دقیق و همت تلاشگران عرصه صنعت و کشاورزی این شرکت، اقدامات گسترده ای برای بازگشت به جایگاه اصلی در تولید شکر در حال انجام است و امیدواریم بتوانیم ۸۵۰ هزار تن نیشکر و ۸۵ هزار تن شکر تولید و مجددا کشت و صنعت میرزا کوچک خان را در جایگاه اصلی خود قرار دهیم.

 

خواندن 149 دفعه
معرفی شرکت
تاریخچه شركت
خط مشی سازمانی
اهداف شركت
ساختار سازمانی
سیستم های مديريتی
اطلاعات و آمار
گزارش ها
مقالات علمی و پژوهشی
کتابها و مجلات
آموزش
ارتباط با ما

ارتباط با معاونین و مدیران شرکت 

ارتباط با روابط عمومی شرکت 

نظرات ،پيشنهادها و انتقادات

آمار سايت

 

امروز
این ماه
کل بازديدها
522
6634
2040613
 

تماس باما :

تلفن : 14-33133011-061 نمابر :40 و 33133014-061

روابط عمومی 7-33133206-061

ایمیل:info@mirza-sugarcane.ir

   آدرس : کیلومتر 75 جاده اهواز- خرمشهر