شنبه, 28 ارديبهشت 1398 ساعت 08:44

پایان برداشت نیشکر در شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان/ تولید بیش از ۴۱ هزار تن شکر / تولید ۲ هزار تن شکر قهوه ای

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

پایان برداشت نیشکر در شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان/ تولید بیش از ۴۱ هزار تن شکر / تولید ۲ هزار تن شکر قهوه ای

 

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان گفت: با پایان فصل برداشت محصول نیشکر ۴۱ هزار و ۷۶۰ تن شکر خام در این مجتمع تولید شد .

 

به گزارش ساکارا، ستار شکیبا افزود: این میزان شکر از برداشت ۴۴۹ هزار ۴۷۰ تن نیشکر از سطح ۸۶۵۰ هکتار از زمین های این شرکت به دست آمد. وی متوسط برداشت نیشکر از هر هکتار را ۵۲ تن در هکتار اعلام کرد .

 

به گفته وی برداشت نیشکر در زمین های این شرکت از اواخر مهر۹۷ آغاز و تا اردیبهشت امسال ادامه داشت که بخشی مهمی از میزان برداشت نیشکر به صورت سبز انجام شد.

 

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان با اشاره به فعالیت کارخانه شکر قهوه ای، گفت: در کنار تولید بیش از ۴۱ هزار تن شکر خام ، ۲ هزار تن شکر قهوه ای نیز در کارخانه شکر قهوه ای این مجتمع تولید و به بازار عرضه شد.

 

ستار شکیبا با بیان اینکه شکر قهوه ای دارای کالری کمتری نسبت به شکر سفید است و مقدار قابل توجهی از املاح مفید نظیر کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم را داراست گفت: شکر قهوه ای دارای مقداری اسید گلایکولیک است که این نوع اسید طبیعی نه تنها باعث بهبود وضعیت پوست می شود بلکه از آن در برابر سموم نیز محافظت می کند و در بیشتر لوازم آرایشی مرغوب از شکر قهوه ای استفاده می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: شکر قهوه ای علاوه بر مصارف خانگی در شیرینی پزی و به ویژه پخت انواع کیک، مصرف فراوانی دارد و بر حسب کیفیت، مزه، بو و قوام آن در ترکیبات شیر، بستنی، خامه و انواع شیرینی به کار می رود.

 

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سیل اخیر گفت: در سیل فروردین ماه امسال این شرکت همگام با سایر نهادها و ارگان ها برای کاهش خسارات ناشی از سیل در منطقه حضوری فعال داشت.

 

ستار شکیبا گفت: امکانات این شرکت در مناطق پیرامونی به کار گرفته شد و نیروها ، تجهیزات و ماشین آلات شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان در روستاهای سبعه ، کاظمیه ، روستای رحمانیه فیصلی ، روستای سویچتی ، ام نوشه، شریعه، شریعه سید عبود و ... دوشادوش مردم و اهالی روستاهای منطقه عملیات تقویت و ترمیم دایک حفاظتی را انجام دادند.

 

وی گفت: با تلاش های شبانه روزی و ایجاد دایک های حفاظتی و ترمیم سیل بندها ، سیلاب وارد کشت و صنعت میرزا کوچک خان نشد و با هدایت آن به سمت حوضچه های تبخیری از ورود سیلاب به خرمشهر جلوگیری کرد.

 

ستار شکیبا با بیان اینکه گام برداشتن در راستای مسئولیت های اجتماعی سرلوحه کاری این شرکت قرار دارد اظهار داشت : در فروردین ماه امسال و همزمان با جاری شدن سیل و از همان روزهای اول شروع بحران ، اقدامات شرکت کشت و صنعت میرزا کوچک خان نیز برای مهار سیلاب در مناطق پیرامونی با تشکیل کمیته های بحران آغاز گردید چرا که وظیفه خود می دانیم شرایط زندگی را برای مردم و اهالی منطقه که در مجاورت این شرکت سکونت دارند بهبود ببخشیم و از آنان در شرایط سخت حمایت کنیم.

 

شرکت کشت و صنعت نیشکر میرزا کوچک خان از واحدهای تابعه شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در ۷۵ کیلومتری جنوب غربی اهواز و در حد فاصل رودخانه کارون و جاده اهواز - خرمشهر قرار دارد.

 

خواندن 369 دفعه
معرفی شرکت
تاریخچه شركت
خط مشی سازمانی
اهداف شركت
ساختار سازمانی
سیستم های مديريتی
اطلاعات و آمار
گزارش ها
مقالات علمی و پژوهشی
کتابها و مجلات
آموزش
ارتباط با ما

ارتباط با معاونین و مدیران شرکت 

ارتباط با روابط عمومی شرکت 

نظرات ،پيشنهادها و انتقادات

آمار سايت

 

امروز
این ماه
کل بازديدها
1672
38215
2867990
 

تماس باما :

تلفن : 14-33133011-061 نمابر :40 و 33133014-061

روابط عمومی 7-33133206-061

ایمیل:info@mirza-sugarcane.ir

   آدرس : کیلومتر 75 جاده اهواز- خرمشهر