یکشنبه, 19 اسفند 1397 ساعت 06:25

تاخیر در برداشت نیشکر تاثیری در کیفیت تولید شکر نداشته است/ خللی در تولید شکر ایجاد نشده است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استاندار خوزستان در بازدید از کارخانه تولید شکر کشت و صنعت حکیم فارابی:

تاخیر در برداشت نیشکر تاثیری در کیفیت تولید شکر نداشته است/ خللی در تولید شکر ایجاد نشده است

 استاندار خوزستان به همراه مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی با حضور در کشت و صنعت حکیم فارابی از فرآیند برداشت نیشکر و‌تولید شکر بازدید کردند. غلامرضا شریعتی ۱۳ اسفندماه ۹۷ در بازدید از فرآیند برداشت نیشکر و تولید شکر در کشت و‌صنعت حکیم فارابی گفت: در این بازدید مشاهده شد که برداشت گیاه نیشکر آغاز شده است و در ۲۷ درصد مزارع روند برداشت نیشکر طی شده است و با سرعت ادامه دارد. به دلیل بارندگی های فراوان در استان خوزستان برداشت نیشکر با تاخیر انجام‌ شد که فعالیت شبانه روزی در کشت و‌صنعت ها راهکاری برای جبران این عقب ماندگی در برداشت نیشکر است.

استاندار خوزستان اظهار کرد: در حال حاضر در هر شبانه روز حدود ۱ هزار هکتار نیشکر از مزارع شرکت توسعه نیشکر و صنایع حانبی به صورت کاملا مکانیزه برداشت می شود و با این سرعتی که در برداشت وجود دارد پیش بینی می شود عملیات برداشت تا پایان فروردین ماه به اتمام برسد .

وی افزود: تولید شکر از نی های گیاه نیشکر نیز به صورت همزمان با برداشت نیشکر در حال انجام است و در این بازدید دیدیم که در کشت و صنعت فارابی علاوه بر شکر سفید که برای مصارف عمومی تولید می شود، شکر دارویی برای استفاده در داروها نیز از دیگر تولیدات این شرکت است.

شریعتی کشت و‌صنعت فارابی را تنها شرکت تولید کننده شکر دارویی در کشور دانست و گفت: با برداشت نیشکر که از ۵ روز پیش در این کشت و صنعت شروع شده است می توانیم امیدوار باشیم که تولید شکر فرآیند خوبی را طی کند.

وی با اشاره به اینکه برداشت نیشکر روند مطلوبی را طی می کند، گفت: فعالیت های شبانه روزی که امروز در کشت و صنعت های نیشکری دیده می شود راهکاری برای جبران تاخیر در برداشت نیشکر به دلیل بارندگی های فراوان در استان خوزستان است.

شریعتی گفت: در این بازدید میزان شهد گیاه نیشکر و شکر استحصال شده از آن نیز مورد بررسی قرار گرفت که این میزان بیش از ۱۳ درصد است و از کیفیت مطلوب و‌ نرمالی برخوردار است و این امر نشان می دهد که تاخیر در برداشت تاثیری در کیفیت تولید شکر نداشته است چون به خوبی این مسئله مدیریت شد و‌ تمهیدات لازم برای آن اندیشیده شد.

استاندار خوزستان در عین حال با اشاره به اینکه پس از وقوع خشکسالی، استان با ترسالی رو به رو شد، گفت: نزولات آسمانی و بارش های شدید نیز سبب شد که برداشت نیشکر به تعویق بیفتد چون در مزارع به دلیل تَر بودن، امکان برداشت وجود نداشت.

شریعتی ادامه داد: در حال حاضر چند روزی است که برداشت نیشکر در کشت و صنعت های نیشکری آغاز شده است و برای جبران تاخیر ایجاد شده تصمیم گرفته شد برداشت نیشکر به صورت شبانه روزی و بدون وقفه انجام شود.

وی از ایجاد تیم های ۲۴ ساعته برداشت نیشکر در مجموعه توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بار سنگین تولید شکر بر عهده صنایع نیشکری استان خوزستان است با تشکیل این تیم ها به صورت شبانه روزی برداشت و تولید شکر به عنوان کالای استراتژیک کشور صورت می گیرد.

وی بیان کرد: در کارون و هفت تپه نیز برداشت نیشکر آغاز شده است و با سرعت ادامه دارد.

استاندار خوزستان بازدید صورت گرفته از کشت و صنعت حکیم فارابی را مثبت ارزیابی کرد و گفت : هدف از این بازدید عرض خسته نباشید و خدا قوت به مجموعه کارگران و کارمندان کشت و صنعت نیشکر بود و تلاش های شبانه روزی که در اینجا مشاهده شد همه در راستای شعار اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری است

خواندن 69 دفعه
معرفی شرکت
تاریخچه شركت
خط مشی سازمانی
اهداف شركت
ساختار سازمانی
سیستم های مديريتی
اطلاعات و آمار
گزارش ها
مقالات علمی و پژوهشی
کتابها و مجلات
آموزش
ارتباط با ما

ارتباط با معاونین و مدیران شرکت 

ارتباط با روابط عمومی شرکت 

نظرات ،پيشنهادها و انتقادات

آمار سايت

 

امروز
این ماه
کل بازديدها
318
40938
1398402
 

تماس باما :

تلفن : 14-33133011-061 نمابر :40 و 33133014-061

روابط عمومی 7-33133206-061

ایمیل:info@mirza-sugarcane.ir

   آدرس : کیلومتر 75 جاده اهواز- خرمشهر