چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 11:44

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی: به دنبال مهار کانون‌های ریزگرد خوزستان با پساب نیشکر هستیم

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ه گزارش نیشکرنیوز، محمود شمیلی در حاشیه آیین افتتاح پروژه پرورش میگو و ماهی با استفاده از زهاب نیشکر در خوزستان اظهار کرد: در راستای منویات اقتصاد مقاومتی و دستورات مقام معظم رهبری، شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خوزستان از ابتدای سال گام‌های موثری را برداشت.

وی با اشاره به اینکه امسال با کمبود آب و خشکسالی مواجه بودیم، افزود: علی‌رغم شرایط موجود در بحث خشکسالی، برنامه‌های توسعه‌ای شرکت متوقف نشد و در این جهت گام‌های بسیار خوبی در بحث استفاده از پساب نیشکر برداشته شد.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی تصریح کرد: در این زمینه تلاش کردیم تا از پساب نیشکر برای پرورش ماهی و میگو استفاده کنیم. همچنین در گام دیگر نیز به دنبال استفاده از این پساب برای زراعت هستیم.

شمیلی با اشاره به بحث پرورش آبزیان عنوان کرد: خوشبختانه موفق شدیم در مدت زمان کوتاهی، ماهی و میگو را بدون هیچ تلفات و با کیفیت بسیار خوبی پرورش دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به نمونه‌برداری‌ها و آنالیزهای انجام گرفته، بحث پرورش ماهی و میگو با استفاده از پساب‌های نیشکر تایید شده است.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی گفت: پساب نیشکر یکی از ایده‌های بسیار خوب در استان خوزستان برای نجات رودخانه کارون و دز و همچنین ایجاد اشتغال در استان است.

شمیلی با اشاره به بحث استفاده از پساب نیشکر در زراعت عنوان کرد: در این زمینه موفق شده‌ایم تا محصولاتی مانند جو، گندم، پنبه، کنف و برنج را در آب و خاک شور پرورش دهیم. این کارها تاکنون به صورت پایلوت انجام شده و نتایج خوبی داشته است. این کار از سال آینده در سطح وسیع اجرایی خواهد شد.

وی اظهار کرد: دو کانون ریزگرد حدود ۳۵هزار هکتاری در منطقه وجود دارد و از سال آینده به سمتی خواهیم رفت تا تولید را در این کانون‌ها آغاز کنیم و کانون‌های ریزگرد را با پساب نیشکر کنترل کنیم.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی خاطرنشان کرد: اگر کانون‌های ریزگرد مدنظر به طور کامل با استفاده از پساب نیشکر تحت پوشش قرار بگیرند، برای حدود ۱۲ هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد شد و حدود ۱۰ درصد به تولید محصولات کشاورزی استان اضافه خواهد شد.

خواندن 62 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 12:46
معرفی شرکت
تاریخچه شركت
خط مشی سازمانی
اهداف شركت
ساختار سازمانی
سیستم های مديريتی
اطلاعات و آمار
گزارش ها
مقالات علمی و پژوهشی
کتابها و مجلات
آموزش
ارتباط با ما

ارتباط با معاونین و مدیران شرکت 

ارتباط با روابط عمومی شرکت 

نظرات ،پيشنهادها و انتقادات

آمار سايت

 

امروز
این ماه
کل بازديدها
597
44344
1008681
 

تماس باما :

تلفن : 14-33133011-061 نمابر :40 و 33133014-061

روابط عمومی 7-33133206-061

ایمیل:info@mirza-sugarcane.ir

   آدرس : کیلومتر 75 جاده اهواز- خرمشهر