چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 10:41

استاندار خوزستان: استفاده از زهاب نیشکر برای تولید محصول یک فرصت است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

به گزارش ایرنا غلامرضا شریعتی شامگاه یکشنبه در آیین بهره برداری از طرح آزمایشی استفاده از زهاب نیشکر برای آبزی پروری(میگو و ماهی) در مجتمع کشت و صنعت میرزاکوچک خان در ۵۵کیلومتری جنوب اهواز افزود: در بسیاری از کشورهای جهان از پساب و زهاب استفاده مجدد می شود و خوشبختانه طرح استفاده از زهاب نیشکر برای پرورش آبزیان برای نخستین بار در کشور در خوزستان به صورت آزمایشی اجرایی شده است.
وی گفت: این طرح مهم و اشتغال زا می تواند در بسیاری از مناطق خوزستان که دسترسی به آب شیرین کمتر است مورد استفاده قرار گیرد و زهاب که پیش تر یک تهدید محسوب می شد به فرصت تبدیل کرد.
استاندار خوزستان با اشاره به وجود کانون های ریزگرد در استان خوزستان و هدایت زهاب نیشکر در این کانون ها و استفاده از آن برای تولیدات کشاورزی و آبزی پروری اظهار داشت: با همت و تلاش شبانه روزی این طرح (استفاده از زهاب نیشکر) با موفقیت در مجتمع کشت و صنعت میرزاکوچک خان اجرایی شده و گام بعدی توسعه این طرح در بخش های مهمی در استان خوزستان خواهد بود.
شریعتی با تقدیر از مجموعه دانشگاه و علمی خوزستان که با تلاش و تحقیقات دامنه دار طرح استفاده از زهاب نیشکر در تولید آبزیان را به سرانجام رساندند افزود:بهره گیری از زهاب نیشکر در تولیدات کشاورزی و آبزی پروی در راستای اقتصاد مقاومتی ، افزایش بهره وری ، اشتغال مولد و بهبود وضعیت محیط زیست قابل توجیه است و می توان زهاب ها را به کانون های ریزگرد هدایت کرد.
وی افتتاح این طرح آزمایشی را شروع مناسبی برای افزایش تولید آبزی و ایجاد اشتغال بیان و به مسئولان شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی توصیه کرد زهاب نیشکر را به ۲ کانون ریزگردها در جنوب خوزستان که ۷۰هزار هکتار مساحت دارد هدایت کنند.
استاندار خوزستان در ادامه استفاده بهتر و بهینه از منابع آب ، افزایش بهره وری و رادمان خواست مسئولان ارشد کشور و مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود:مصرف گرایی و اسراف و عدم بهره وری مناسب از آب برای کشوری که با کمبود آب رو به رو است در خور شان کشور و مردم ما نیست و باید به سمت بهره وری مناسب از آب حرکت کنیم.
طرح پرورش آبزیان با استفاده از زهاب نیشکر به صورت پایلوت یکشنبه شب در مجتمع کشت و صنعت میرزاکوچک خان به بهره برداری رسید.

خواندن 62 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 25 مهر 1397 ساعت 12:43
معرفی شرکت
تاریخچه شركت
خط مشی سازمانی
اهداف شركت
ساختار سازمانی
سیستم های مديريتی
اطلاعات و آمار
گزارش ها
مقالات علمی و پژوهشی
کتابها و مجلات
آموزش
ارتباط با ما

ارتباط با معاونین و مدیران شرکت 

ارتباط با روابط عمومی شرکت 

نظرات ،پيشنهادها و انتقادات

آمار سايت

 

امروز
این ماه
کل بازديدها
616
44363
1008700
 

تماس باما :

تلفن : 14-33133011-061 نمابر :40 و 33133014-061

روابط عمومی 7-33133206-061

ایمیل:info@mirza-sugarcane.ir

   آدرس : کیلومتر 75 جاده اهواز- خرمشهر